Zgłoś naruszenie...
Wybierz jedną z poniższych opcji.
Ten komentarz dotyczy mnie lub znajomego:
atakuje mnie,
atakuje znajomego.
Komentarz dotyczy czegoś innego:
spam lub oszustwo,
propagowanie nienawiści,
przemoc lub krzywdzące zachowanie,
treść o charakterze erotycznym.
Napisz
PANEL

Marzenia stają się rzeczywistością ...

wpisy na blogu

3.CD - okna, inst. wodne, inst elektr., wentylacja

Blog:  edyskas
Data dodania: 2010-01-17
wyślij wiadomość

Nie mam pojęcia jak to się stało ale gdzieś zawieruszyły mi się zdjęcia po montażu okien i drzwi:/ Wstawię jak znajdę albo powtórzę sesję;) 

Póki co INSTALACJE WODNE. Mój zapobiegliwy mąż zrobił około 200 zdjęć aby wiedzieć co, gdzie, jak w razie jakiejkolwiek awarii. Wklejam tylko kilka:) Przy okazji na kilku zdjęciach okna z roletami. Okna firmyGeneo  Rehau plus brama garażowa podwójna Wiśniowskiego . Kolor - orzech.

Wybralismy Geneo - Rehau bo mieli atrakcyjne ceny, gwarancję użytkowania i montaż za darmo:) Poza tym Rehau to:
* Nowoczesne wzornictwo
* Szczelność - dwie uszczelki doskonale chronią przed przeciągami, kurzem i wodą.
* Komfort obsługi
* Ochrona przed włamaniami - konstrukcja profili umożliwia zastosowanie specjalnych wzmocnionych elementów okuć oraz innych rozwiązań zapobiegających włamaniom.
* Ochrona przed hałasem
* Łatwe w czyszeniu - gładkie powierzchnie zewnętrzne i ukośny wrąb szyby ułatwiają czyszczenie okien.
* Wentylacja - aby zapewnić przyjemny klimat wnętrza budynku i zapobiec zwilgoceniu, firma REHAU oferuje optymalny program wentylacji szczelinowej.
* Izolacyjność termiczna - dzięki trzem komorom izolacyjnym uzyskujemy korzystne parametry izolacyjności termicznej.
* Trwałość - do produkcji profili systemu REHAU zastosowano znane ze swoich właściwości i sprawdzone w technice okiennej tworzywo RAU-PVC.

 

mojabudowa.pl - blog budowlany

mojabudowa.pl - blog budowlany

mojabudowa.pl - blog budowlany

gify robotnikINSTALACJE ELEKTRYCZNE

mojabudowa.pl - blog budowlany

mojabudowa.pl - blog budowlany

mojabudowa.pl - blog budowlany

WENTYLACJA

mojabudowa.pl - blog budowlany

mojabudowa.pl - blog budowlany

Okna i rolety antywłamaniowe - kolor orzech:) Geneo Rehau

mojabudowa.pl - blog budowlany    mojabudowa.pl - blog budowlany

Jesli ktoś się zdecyduje na okna tej firmy poniżej kilka informacji:

Efektywność energetyczna, ochrona cieplna i oszczędność energii


Pod tymi pojęciami kryją się określone korzyści dla użytkownika (np. ogrzewanie w domu) uzyskane przy jak najniższym zużyciu energii.
Efektywne wykorzystanie energii i redukcja strat energii dzięki skutecznej izolacji cieplnej, oznaczają docelowo zmniejszenie wydatkowanej energii. Tym samym chroni się środowisko, redukuje emisję szkodliwych gazów cieplarnianych i uzyskuje wymierne oszczędności finansowe. Im bardziej efektywne energetycznie jest okno, tym mniej zużywa się energii i więcej pieniędzy „zostaje” w kieszeni użytkownika.

Izolacyjność akustyczna


Nadmierny hałas wpływa nie tylko na komfort mieszkania, ale może również zagrażać zdrowiu. Dlatego okna, jako przegrody budowlane powinny skutecznie chronić przed hałasem z zewnątrz.
Zdolność tłumienia hałasu przez okno jest zależna nie tylko od zastosowanych do jego budowy profili, ale przede wszystkim od izolacyjności oszklenia.
W celu określania charakterystyki dźwiękowej danego elementu stosuje się tzw. wskaźnik ważony izolacyjności akustycznej, oznaczany jako "Rw". Im wartość Rw jest większa, tym lepsze będzie tłumienie hałasu. Przykładowo w budynkach położonych przy autostradach zaleca się okna o współczynniku

Komory wewnętrzne (izolacyjne)


Profile z systemu GENEO należą do rodziny profili sześciokomorowych.
Komory tworzą zamknięte przestrzenie powietrzne, które dzięki właściwościom izolującym powodują polepszenie parametrów cieplnych profili. W największą komorę, zwaną komorą funkcyjną, można dodatkowo wsunąć wkładkę ocieplającą Thermo. Dzięki temu, okna GENEO osiagają parametry przewidziane dla stolarki do budynków pasywnych.

Mostki cieplne


Mostki cieplne (inaczej mostki termiczne) to miejsca, przez które ciepło ucieka na zewnątrz budynku. Odbywa się to przez te fragmenty budowli, które mogły zostać źle zaprojektowane, błędnie wykonane lub w których zastosowano niewłaściwe materiały.
Konsekwencją istnienia mostków cieplnych mogą być znaczne straty energii i większe jej zużycie.

Ochrona przeciwwłamaniowa


Środki ochrony przeciwwłamaniowej mają na celu utrudnienie lub uniemożliwienie dostania się niepożądanych osób do wnętrza domu lub mieszkania.
W technice okiennej stosowane są do tego celu przede wszystkim odpowiednio wzmocnione części okuć, klamki z kluczykiem oraz specjalne oszklenie.
Norma PN-ENV 1627 wprowadza pojęcie klas odporności, które dobiera się w zależności od umiejscowienia okien (parter, piętro, balkon). Przyporządkowanie do danej klasy oparte jest o możliwy sposób przeprowadzenia włamania oraz ewentualnie zastosowane narzędzia. W budownictwie mieszkaniowym, do określenia stopnia zabezpieczenia przeciwwłamaniowego służą klasy od WK1 do WK3. Klasa WK1 stosowana jest w oknach, do których dostęp jest utrudniony, a które chcemy zabezpieczyć przed przypadkowymi próbami włamania przy użyciu przemocy fizycznej (kopnięcie, napieranie barkiem, podnoszenie, wyrwanie). Klasę 2 stosuje się w oknach, do których dostęp jest łatwy, a które chcemy zabezpieczyć przed przypadkowymi próbami włamania z użyciem prostych narzędzi. Natomiast klasa 3 dotyczy zabezpieczeń w oknach, do których dostęp jest łatwy i które chcemy zabezpieczyć przed próbami włamania rabunkowego z użyciem dodatkowych narzędzi.
Ubezpieczając dom lub mieszkanie warto pytać ubezpieczycieli o dodatkowe zniżki, związane z zastosowaniem odpowiednich rozwiązań w zakresie ochrony przeciwwłamaniowej.

Okna z tworzyw sztucznych


Okna z tworzyw sztucznych to takie okna, w których profile skrzydła, ościeżnicy i słupka wykonane sa z PVC lub, jak w systemie GENEO, z tworzywa z dodatkiem włókien szklanych.
Okna z tworzyw sztucznych charekteryzuje korzystny stosunek jakości do ceny. Są one łatwe w czyszczeniu i nie wymagają kosztownej konserwacji. Okna z tworzyw sztucznych mogą być produkowane w najprzeróżniejszych kształtach i kolorystyce.
Okna z systemów REHAU podlegają w pełni recyklingowi

Profil okienny


Częścią składową okien są profile okienne. Najczęściej w oknach mamy do czynienia z profilem skrzydła (część otwierana okna) i profilem ościeżnicy (część przymocowana na stałe do muru). Jest wiele różnych odmian profili okiennych, różniących się kształtem, ilością komór, głębokością i szerokością. Konstrukcja oraz jakość wykonania profili mają, obok zastosowanego oszklenia, decydujący wpływ na parametry okna i jakość całego wyrobu. Im lepsze profile zostały zastosowane do produkcji okna, tym lepsze parametry odnośnie ochrony cieplnej, akustycznej i przeciwwłamaniowej charakteryzują wyrób końcowy – okno.

Świadectwo charakterystyki energetycznej budynku


Świadectwo charakterystyki energetycznej budynku jest dokumentem, który opisuje jakość budynku lub mieszkania z punktu widzenia zużycia energii.
W dokumencie tym określa się wielkość zapotrzebowania na energię, która jest niezbędna do użytkowania budynku.W obliczeniach charakterystyki energetycznej pod uwagę bierze się energię na potrzeby ogrzewania, przygotowania ciepłej wody, wentylacji i klimatyzacji, a w przypadku.
Podstawą do obliczeń są stałe, obiektywne cechy budynku (takie jak wielkość, standard, zastosowane materiały, systemy instalacyjne), a nie pomiar faktycznego zużycia energii. Świadectwo bazuje na charakterystyce energetycznej budynku, opisanej w dokumentacji technicznej. W przypadku budynku istniejącego, dla którego brak jest takiej dokumentacji, przeprowadza się inwentaryzację techniczno-budowlaną
Obowiązek posiadania świadectwa wynika z prawa europejskiego. Reguluje go dyrektywa 2002/91/WE Parlamentu Europejskiego i Rady z dnia 16 grudnia 2002 r. oraz w Polsce ustawa z dnia 19 września 2007 r. o zmianie ustawy - Prawo budowlane (Dz.U Nr 191, poz. 1373).
Świadectwa mogą wystawiać osoby z uprawnieniami budowlanymi w specjalności architektonicznej, konstrukcyjno-budowlanej lub instalacyjnej oraz osoby, które odbyły specjalne szkolenie i zdały z wynikiem pozytywnym egzamin. Najważniejszym celem wprowadzenia obowiązku sporządzania świadectw jest zwiększanie świadomości użytkowników w zakresie możliwości uzyskania oszczędności energii w budownictwie oraz promowanie budownictwa efektywnego energetycznie.
Od 1 stycznia 2009, na inwestorach spoczywa obowiązek dołączenia świadectwa do zawiadomienia o zakończeniu budowy lub wniosku o udzielenie pozwolenia na użytkowanie. Jeżeli lokal lub budynek podlega sprzedaży lub wynajmowi, nabywca lub najemca może zażądać przedstawienia świadectwa charakterystyki energetycznej.

Tworzywo kompozytowe z włóknem szklanym


Tworzywo kompozytowe z włóknem szklanym składa się z dwóch głównych komponentów – materiału podstawowego oraz włókien szklanych. Wzajemne oddziaływanie tych komponentów powoduje, że nowy materiał uzyskuje niespotykane dotąd właściwości.
Okna GENEO są wykonane z tworzywa kompozytowego RAU-FIPRO, którego głównym składnikiem jest doskonale sprawdzony w konstrukcjach okiennych polichlorek winylu czyli PVC (międzynarodowa nazwa termoplastycznego tworzywa PolyVinylChlorid, w Polsce stosuje się też skróconą nazwę PCW). Materiał ten jest odpowiednio wzmacniany w procesie produkcji włóknami szklanymi. Dzięki temu połączeniu profile okienne zyskują na stabilności, co pozwala w większości przypadków na rezygnację z tradycyjnie stosowanych wzmocnień stalowych. Jednocześnie brak stali polepsza parametry cieplne profili, gdyż nie tworzą się mostki termiczne, wywołane jej obecnością. Warstwa zewnętrzna profili GENEO o niezwyklej gładkiej powierzchni, wykonana jest z PVC. Tworzywo to sprawdza się od lat w praktyce w branży okiennej i jest niezwykle łatwe w pielęgnacji. Nowatorskie rozwiązanie, jakim jest RAU-FIPRO to rezultat ponad 60-letniego doświadczenia REHAU w przetwórstwie tworzyw sztucznych

Uszczelki (obwiedniowe)


Uszczelki należą, obok profili, oszklenia oraz okucia, do najważniejszych komponentów okna. Troszczą się o to, by ciepłe powietrze nie uciekało z pomieszczenia. Oprócz tego ich zadaniem jest ochrona przed przenikaniem wilgoci do budynku.
W systemie GENEO rolę tę spełniają doskonale trzy uszczelki, które są umieszczone na całym obwodzie okna. Uszczelki są łączone z profilami już na etapie ich produkcji (w procesie współwytłaczania). W procesie wytwarzania okien GENEO następuje zgrzanie narożników ram ościeżnicy oraz skrzydła (wraz z umieszczonymi w nich uszczelkami) i powstaje określony kształt okna. Dzięki zgrzaniu uszczelek okno uzyskuje doskonalą wodo- i wiatroszczelność. Materiał zastosowany do produkcji uszczelek jest elastyczny, trwały i zapewnia ich długą żywotność.

Wentylacja


Nowoczesne okna są niezwykle szczelne. Dlatego też, aby zapewnić odpowiedni klimat we wnętrzu i uniknąć zagrożeń spowodowanych nadmierną wilgocią, należy regularnie wietrzyć pomieszczenia. Prawidłowa wentylacja ma za zadanie:- regulować wilgotność powietrza i temperaturę we wnętrzu,- wymieniać zużyte powietrze na świeże,- usuwać nadmiar wilgoci, zapobiegając tworzeniu się groźnych dla zdrowia zagrzybień oraz pleśni.- zapewnić zdrowy i przyjemny klimat w mieszkaniu.
Zimą należy wietrzyć pomieszczenia kilka razy dziennie. Najlepszy efekt uzyska się otwierając na krótki czas wszystkie okna i drzwi.
W ciągu dwóch do czterech minut nastąpi całkowita wymiana powietrza. W ten sposób straty ciepła będą niewielkie.

Współczynnik przenikania ciepła U


Współczynnik przenikania ciepła U umożliwia obliczanie ciepła przenikającego przez przegrodę cieplną (stropy, okna, drzwi), a także porównywanie własności cieplnych przegród budowlanych. Określa, jaka ilość energii cieplnej przepływa w ciągu jednej sekundy przez powierzchnię 1 m2 przy różnicy temperatury zewnętrznej i wewnętrznej równej 10 K.
przypadku okien mamy do czynienia z trzema wartościami współczynnika U:
Uf = frame (ramy, czyli złożenia skrzydło-ościeżnica)
Ug = glass (oszklenia)
Uw = window (całego okna)
Im wartość współczynnika U jest mniejsza, tym straty ciepła są niższe i przegroda ma lepsze parametry izolacyjne.

 

edyskas
ranga - mojabudowa.pl lider
Wyślij wiadomość do autora OBSERWUJ BLOGA
statystyki bloga
Odwiedzin bloga: 1099835
Komentarzy: 13540
Obserwują: 268
On-line: 9
Wpisów: 796 Galeria zdjęć: 1682
Projekt SANDRA
BUDYNEK- dom wolno stojący , parterowy z poddaszem bez piwnicy
TECHNOLOGIA - murowana
MIEJSCE BUDOWY - kurzy gaj
ETAP BUDOWY - VII - Wykończenia
ARCHIWUM WPISÓW
2013 sierpień
2013 lipiec
2013 czerwiec
2011 grudzień
2011 listopad
2011 październik
2011 wrzesień
2011 sierpień
2011 lipiec
2011 czerwiec
2011 maj
2011 kwiecień
2011 marzec
2011 luty
2011 styczeń
2010 grudzień
2010 listopad
2010 październik
2010 wrzesień
2010 sierpień
2010 lipiec
2010 czerwiec
2010 maj
2010 kwiecień
2010 luty
2010 styczeń

mojabudowa.pl - puchar
I nagroda w konkursie na Budowlany Blog Roku 2010
OBECNIE NA BLOGU
1 niezalogowany użytkownik
Statystyki mojabudowa.pl
Liczba blogów: 67131
Liczba wpisów: 222808
Liczba komentarzy: 903577
Liczba zdjęć: 681136
Liczba osób online: 106
usuń reklamy
Top 100 blogów

sprawdź listę 100 najczęściej odwiedzanych blogów.

sprawdź teraz
200 zł rabatu + dostawa gratis.
mojabudowakupon rabatowy