Zgłoś naruszenie...
Wybierz jedną z poniższych opcji.
Ten komentarz dotyczy mnie lub znajomego:
atakuje mnie,
atakuje znajomego.
Komentarz dotyczy czegoś innego:
spam lub oszustwo,
propagowanie nienawiści,
przemoc lub krzywdzące zachowanie,
treść o charakterze erotycznym.
Odpowiedź do konkursu [x]
Uwaga! W odpowiedzi nie podawaj swoich danych osobowych i kontaktowych. Organizator konkursu skontaktuje się z Tobą jeśli zostaniesz zwycięzcą!


od: 
Zadeklaruj zamówienie produktu
[x]
Liczba sztuk:
Po zatwierdzeniu zamówienia zostaniesz przekierowany na stronę płatności.
zamawia: 
 
Panel

Marzenia stają się rzeczywistością ...

offlineedyskas blog budowlany - wyślij wiadomość - OBSERWUJ | Blog budowlany
Projekt: SANDRA
1015008 odwiedzin | wpisów: 796, komentarzy: 13540, obserwuje: 269
 

4. Rekuperacja.

autor: edyskas blog budowlany - wyślij wiadomość Dodaj wpis do ulubionych »

Nasz wspaniały majster przekonał nas do rekuperatora. Długo zastanawialiśmy się, czy nas na to stać ale po przemyśleniu sprawy doszliśmy do wniosku że na pewno szybko nam się to zwróci:)

Rekuperator  to centrala wentylacyjna, która zapewni nam skuteczną wymianę powietrza oraz jego cyrkulację w całym budynku. Oczywiście oprócz centrali wentylacyjnej budynek taki musi zostać wyposażony w kanały wentylacyjne, którymi powietrze dostarczymy do pomieszczeń takich jak salon, sypialnia czy gabinet, oraz usuniemy powietrze z kuchni, garderoby czy ubikacji - czyli ze wszystkich pomieszczeń, gdzie może powstać wilgoć lub nieprzyjemne zapachy.

mojabudowa.pl - blog budowlany Źródło: Pro-Vent

Kiedyś naturalną wentylację zapewniały nam mało szczelne okna .. drzwi .. Kiedy jednak zaczęto montować plastikowe okna, idealnie szczelne w wielu domach zaczęła pojawiać się pleśń, zaduch i wilgoć. Zazwyczaj chcemy zaoszczędzić na kosztach ogrzewania .. szczególnie w domach o dużej powierzchni jest to ważne.. chyba że chemy wywalać połowę wypłaty w koszta utrzymania domu i nie korzystać z uroków życia wyjeżdżając to tu to tam;)


Budując dom zastanawiamy się co powinniśmy zrobić aby był on jak najbardziej komfortowy, aby nasza rodzina czuła się w nim zdrowo oraz aby dom ten był energooszczędny? Kupujemy szczelne okna, ocieplamy ściany, inwestujemy duże pieniądze w wysokosprawny system ogrzewania. Komfort mieszkania w takim budynku zaczyna zaraz po wprowadzeniu się pozostawiać wiele do życzenia.

Zamiast czuć się dobrze w naszym domu zastanawiamy się dlaczego szyby pokryte są parą wodną, ze ścian zaczyna wychodzić grzyb a rano czujemy się zmęczeni i nasze samopoczucie pozostawia wiele do życzenia. Otwieramy okna, wietrzymy pomieszczenia, a nasze planowane oszczędności wylatują bezpowrotnie wraz z ciepłym powietrzem za okno. My stoimy w przeciągu i myślimy czy to przypadkiem nie miało być trochę inaczej. Dom budowany w nowej technologii trzeba rozszczelnić, czy się to komuś podoba czy nie. Jedynym rozsądnym rozwiązaniem jest system wentylacji mechanicznej, przy czym najbardziej optymalny jest układ nawiewno-wywiewny z odzyskiem ciepła.

Do tego starał się nas przez dobre dwa miesiące przekonać nasz majster. I udało mu się!! Montaż rekuperatorów ma li tylko zalety:
- gwarantuje znaczną oszczędność w kosztach ogrzewania,
- do 95% odzysku ciepła
- umożliwia stały dopływ świeżego powietrza,
- filtruje powietrze (mniej kurzu w budynku),
- skutecznie usuwa przykre zapachy,
- nie występują przewiewy,
- likwiduje hałas uliczny,
- eliminuje nadmierną ilość pary wodnej z pomieszczeń (ochrona konstrukcji budynku),
- umożliwia rezygnację z budowania niektórych przewodów kominowych wentylacji grawitacyjnej.
- na lato zapewnia wentylację bez odzysku ciepła

mojabudowa.pl - blog budowlany

 


3.CD - okna, inst. wodne, inst elektr., wentylacja

autor: edyskas blog budowlany - wyślij wiadomość Dodaj wpis do ulubionych »

Nie mam pojęcia jak to się stało ale gdzieś zawieruszyły mi się zdjęcia po montażu okien i drzwi:/ Wstawię jak znajdę albo powtórzę sesję;) 

Póki co INSTALACJE WODNE. Mój zapobiegliwy mąż zrobił około 200 zdjęć aby wiedzieć co, gdzie, jak w razie jakiejkolwiek awarii. Wklejam tylko kilka:) Przy okazji na kilku zdjęciach okna z roletami. Okna firmyGeneo  Rehau plus brama garażowa podwójna Wiśniowskiego . Kolor - orzech.

Wybralismy Geneo - Rehau bo mieli atrakcyjne ceny, gwarancję użytkowania i montaż za darmo:) Poza tym Rehau to:
* Nowoczesne wzornictwo
* Szczelność - dwie uszczelki doskonale chronią przed przeciągami, kurzem i wodą.
* Komfort obsługi
* Ochrona przed włamaniami - konstrukcja profili umożliwia zastosowanie specjalnych wzmocnionych elementów okuć oraz innych rozwiązań zapobiegających włamaniom.
* Ochrona przed hałasem
* Łatwe w czyszeniu - gładkie powierzchnie zewnętrzne i ukośny wrąb szyby ułatwiają czyszczenie okien.
* Wentylacja - aby zapewnić przyjemny klimat wnętrza budynku i zapobiec zwilgoceniu, firma REHAU oferuje optymalny program wentylacji szczelinowej.
* Izolacyjność termiczna - dzięki trzem komorom izolacyjnym uzyskujemy korzystne parametry izolacyjności termicznej.
* Trwałość - do produkcji profili systemu REHAU zastosowano znane ze swoich właściwości i sprawdzone w technice okiennej tworzywo RAU-PVC.

 

mojabudowa.pl - blog budowlany

mojabudowa.pl - blog budowlany

mojabudowa.pl - blog budowlany

gify robotnikINSTALACJE ELEKTRYCZNE

mojabudowa.pl - blog budowlany

mojabudowa.pl - blog budowlany

mojabudowa.pl - blog budowlany

WENTYLACJA

mojabudowa.pl - blog budowlany

mojabudowa.pl - blog budowlany

Okna i rolety antywłamaniowe - kolor orzech:) Geneo Rehau

mojabudowa.pl - blog budowlany    mojabudowa.pl - blog budowlany

Jesli ktoś się zdecyduje na okna tej firmy poniżej kilka informacji:

Efektywność energetyczna, ochrona cieplna i oszczędność energii


Pod tymi pojęciami kryją się określone korzyści dla użytkownika (np. ogrzewanie w domu) uzyskane przy jak najniższym zużyciu energii.
Efektywne wykorzystanie energii i redukcja strat energii dzięki skutecznej izolacji cieplnej, oznaczają docelowo zmniejszenie wydatkowanej energii. Tym samym chroni się środowisko, redukuje emisję szkodliwych gazów cieplarnianych i uzyskuje wymierne oszczędności finansowe. Im bardziej efektywne energetycznie jest okno, tym mniej zużywa się energii i więcej pieniędzy „zostaje” w kieszeni użytkownika.

Izolacyjność akustyczna


Nadmierny hałas wpływa nie tylko na komfort mieszkania, ale może również zagrażać zdrowiu. Dlatego okna, jako przegrody budowlane powinny skutecznie chronić przed hałasem z zewnątrz.
Zdolność tłumienia hałasu przez okno jest zależna nie tylko od zastosowanych do jego budowy profili, ale przede wszystkim od izolacyjności oszklenia.
W celu określania charakterystyki dźwiękowej danego elementu stosuje się tzw. wskaźnik ważony izolacyjności akustycznej, oznaczany jako "Rw". Im wartość Rw jest większa, tym lepsze będzie tłumienie hałasu. Przykładowo w budynkach położonych przy autostradach zaleca się okna o współczynniku

Komory wewnętrzne (izolacyjne)


Profile z systemu GENEO należą do rodziny profili sześciokomorowych.
Komory tworzą zamknięte przestrzenie powietrzne, które dzięki właściwościom izolującym powodują polepszenie parametrów cieplnych profili. W największą komorę, zwaną komorą funkcyjną, można dodatkowo wsunąć wkładkę ocieplającą Thermo. Dzięki temu, okna GENEO osiagają parametry przewidziane dla stolarki do budynków pasywnych.

Mostki cieplne


Mostki cieplne (inaczej mostki termiczne) to miejsca, przez które ciepło ucieka na zewnątrz budynku. Odbywa się to przez te fragmenty budowli, które mogły zostać źle zaprojektowane, błędnie wykonane lub w których zastosowano niewłaściwe materiały.
Konsekwencją istnienia mostków cieplnych mogą być znaczne straty energii i większe jej zużycie.

Ochrona przeciwwłamaniowa


Środki ochrony przeciwwłamaniowej mają na celu utrudnienie lub uniemożliwienie dostania się niepożądanych osób do wnętrza domu lub mieszkania.
W technice okiennej stosowane są do tego celu przede wszystkim odpowiednio wzmocnione części okuć, klamki z kluczykiem oraz specjalne oszklenie.
Norma PN-ENV 1627 wprowadza pojęcie klas odporności, które dobiera się w zależności od umiejscowienia okien (parter, piętro, balkon). Przyporządkowanie do danej klasy oparte jest o możliwy sposób przeprowadzenia włamania oraz ewentualnie zastosowane narzędzia. W budownictwie mieszkaniowym, do określenia stopnia zabezpieczenia przeciwwłamaniowego służą klasy od WK1 do WK3. Klasa WK1 stosowana jest w oknach, do których dostęp jest utrudniony, a które chcemy zabezpieczyć przed przypadkowymi próbami włamania przy użyciu przemocy fizycznej (kopnięcie, napieranie barkiem, podnoszenie, wyrwanie). Klasę 2 stosuje się w oknach, do których dostęp jest łatwy, a które chcemy zabezpieczyć przed przypadkowymi próbami włamania z użyciem prostych narzędzi. Natomiast klasa 3 dotyczy zabezpieczeń w oknach, do których dostęp jest łatwy i które chcemy zabezpieczyć przed próbami włamania rabunkowego z użyciem dodatkowych narzędzi.
Ubezpieczając dom lub mieszkanie warto pytać ubezpieczycieli o dodatkowe zniżki, związane z zastosowaniem odpowiednich rozwiązań w zakresie ochrony przeciwwłamaniowej.

Okna z tworzyw sztucznych


Okna z tworzyw sztucznych to takie okna, w których profile skrzydła, ościeżnicy i słupka wykonane sa z PVC lub, jak w systemie GENEO, z tworzywa z dodatkiem włókien szklanych.
Okna z tworzyw sztucznych charekteryzuje korzystny stosunek jakości do ceny. Są one łatwe w czyszczeniu i nie wymagają kosztownej konserwacji. Okna z tworzyw sztucznych mogą być produkowane w najprzeróżniejszych kształtach i kolorystyce.
Okna z systemów REHAU podlegają w pełni recyklingowi

Profil okienny


Częścią składową okien są profile okienne. Najczęściej w oknach mamy do czynienia z profilem skrzydła (część otwierana okna) i profilem ościeżnicy (część przymocowana na stałe do muru). Jest wiele różnych odmian profili okiennych, różniących się kształtem, ilością komór, głębokością i szerokością. Konstrukcja oraz jakość wykonania profili mają, obok zastosowanego oszklenia, decydujący wpływ na parametry okna i jakość całego wyrobu. Im lepsze profile zostały zastosowane do produkcji okna, tym lepsze parametry odnośnie ochrony cieplnej, akustycznej i przeciwwłamaniowej charakteryzują wyrób końcowy – okno.

Świadectwo charakterystyki energetycznej budynku


Świadectwo charakterystyki energetycznej budynku jest dokumentem, który opisuje jakość budynku lub mieszkania z punktu widzenia zużycia energii.
W dokumencie tym określa się wielkość zapotrzebowania na energię, która jest niezbędna do użytkowania budynku.W obliczeniach charakterystyki energetycznej pod uwagę bierze się energię na potrzeby ogrzewania, przygotowania ciepłej wody, wentylacji i klimatyzacji, a w przypadku.
Podstawą do obliczeń są stałe, obiektywne cechy budynku (takie jak wielkość, standard, zastosowane materiały, systemy instalacyjne), a nie pomiar faktycznego zużycia energii. Świadectwo bazuje na charakterystyce energetycznej budynku, opisanej w dokumentacji technicznej. W przypadku budynku istniejącego, dla którego brak jest takiej dokumentacji, przeprowadza się inwentaryzację techniczno-budowlaną
Obowiązek posiadania świadectwa wynika z prawa europejskiego. Reguluje go dyrektywa 2002/91/WE Parlamentu Europejskiego i Rady z dnia 16 grudnia 2002 r. oraz w Polsce ustawa z dnia 19 września 2007 r. o zmianie ustawy - Prawo budowlane (Dz.U Nr 191, poz. 1373).
Świadectwa mogą wystawiać osoby z uprawnieniami budowlanymi w specjalności architektonicznej, konstrukcyjno-budowlanej lub instalacyjnej oraz osoby, które odbyły specjalne szkolenie i zdały z wynikiem pozytywnym egzamin. Najważniejszym celem wprowadzenia obowiązku sporządzania świadectw jest zwiększanie świadomości użytkowników w zakresie możliwości uzyskania oszczędności energii w budownictwie oraz promowanie budownictwa efektywnego energetycznie.
Od 1 stycznia 2009, na inwestorach spoczywa obowiązek dołączenia świadectwa do zawiadomienia o zakończeniu budowy lub wniosku o udzielenie pozwolenia na użytkowanie. Jeżeli lokal lub budynek podlega sprzedaży lub wynajmowi, nabywca lub najemca może zażądać przedstawienia świadectwa charakterystyki energetycznej.

Tworzywo kompozytowe z włóknem szklanym


Tworzywo kompozytowe z włóknem szklanym składa się z dwóch głównych komponentów – materiału podstawowego oraz włókien szklanych. Wzajemne oddziaływanie tych komponentów powoduje, że nowy materiał uzyskuje niespotykane dotąd właściwości.
Okna GENEO są wykonane z tworzywa kompozytowego RAU-FIPRO, którego głównym składnikiem jest doskonale sprawdzony w konstrukcjach okiennych polichlorek winylu czyli PVC (międzynarodowa nazwa termoplastycznego tworzywa PolyVinylChlorid, w Polsce stosuje się też skróconą nazwę PCW). Materiał ten jest odpowiednio wzmacniany w procesie produkcji włóknami szklanymi. Dzięki temu połączeniu profile okienne zyskują na stabilności, co pozwala w większości przypadków na rezygnację z tradycyjnie stosowanych wzmocnień stalowych. Jednocześnie brak stali polepsza parametry cieplne profili, gdyż nie tworzą się mostki termiczne, wywołane jej obecnością. Warstwa zewnętrzna profili GENEO o niezwyklej gładkiej powierzchni, wykonana jest z PVC. Tworzywo to sprawdza się od lat w praktyce w branży okiennej i jest niezwykle łatwe w pielęgnacji. Nowatorskie rozwiązanie, jakim jest RAU-FIPRO to rezultat ponad 60-letniego doświadczenia REHAU w przetwórstwie tworzyw sztucznych

Uszczelki (obwiedniowe)


Uszczelki należą, obok profili, oszklenia oraz okucia, do najważniejszych komponentów okna. Troszczą się o to, by ciepłe powietrze nie uciekało z pomieszczenia. Oprócz tego ich zadaniem jest ochrona przed przenikaniem wilgoci do budynku.
W systemie GENEO rolę tę spełniają doskonale trzy uszczelki, które są umieszczone na całym obwodzie okna. Uszczelki są łączone z profilami już na etapie ich produkcji (w procesie współwytłaczania). W procesie wytwarzania okien GENEO następuje zgrzanie narożników ram ościeżnicy oraz skrzydła (wraz z umieszczonymi w nich uszczelkami) i powstaje określony kształt okna. Dzięki zgrzaniu uszczelek okno uzyskuje doskonalą wodo- i wiatroszczelność. Materiał zastosowany do produkcji uszczelek jest elastyczny, trwały i zapewnia ich długą żywotność.

Wentylacja


Nowoczesne okna są niezwykle szczelne. Dlatego też, aby zapewnić odpowiedni klimat we wnętrzu i uniknąć zagrożeń spowodowanych nadmierną wilgocią, należy regularnie wietrzyć pomieszczenia. Prawidłowa wentylacja ma za zadanie:- regulować wilgotność powietrza i temperaturę we wnętrzu,- wymieniać zużyte powietrze na świeże,- usuwać nadmiar wilgoci, zapobiegając tworzeniu się groźnych dla zdrowia zagrzybień oraz pleśni.- zapewnić zdrowy i przyjemny klimat w mieszkaniu.
Zimą należy wietrzyć pomieszczenia kilka razy dziennie. Najlepszy efekt uzyska się otwierając na krótki czas wszystkie okna i drzwi.
W ciągu dwóch do czterech minut nastąpi całkowita wymiana powietrza. W ten sposób straty ciepła będą niewielkie.

Współczynnik przenikania ciepła U


Współczynnik przenikania ciepła U umożliwia obliczanie ciepła przenikającego przez przegrodę cieplną (stropy, okna, drzwi), a także porównywanie własności cieplnych przegród budowlanych. Określa, jaka ilość energii cieplnej przepływa w ciągu jednej sekundy przez powierzchnię 1 m2 przy różnicy temperatury zewnętrznej i wewnętrznej równej 10 K.
przypadku okien mamy do czynienia z trzema wartościami współczynnika U:
Uf = frame (ramy, czyli złożenia skrzydło-ościeżnica)
Ug = glass (oszklenia)
Uw = window (całego okna)
Im wartość współczynnika U jest mniejsza, tym straty ciepła są niższe i przegroda ma lepsze parametry izolacyjne.

 


2. Początki. Fundament, sciany, dach.

autor: edyskas blog budowlany - wyślij wiadomość Dodaj wpis do ulubionych »

W maju 2007 roku kupiliśmy działkę budowalną. Podobało nam się, ze jest duża i w bardzo dogodnym miejscu. Ani w mieście ani daleko od miasta. Od razu zaczęliśmy myśleć nad. Szukaliśmy czegoś do adaptacji.Sandra spełniała nasze oczekiwania a przede wszystkim pozwoliła nam na zmiany, które chcieliśmy wprowadzić. Ze względu na to że będziemy się opiekować mamą chcieliśmy na parterze wyodrębnić dla niej mieszkanie z oddzielnym wejściem. Sandra pozwalała na takie właśnie rozwiązania i adaptację. Mama będzie miała oddzielne wejście. Swoj salon z kuchnią, sypialnię z tarasem i przestronną łazienkę z oknem:) Co ją najbardziej ucieszyło, bo do tej pory miała w swoim m3 klitkę bez okna:/ Ogólnie całe jej lokum to prawie 50 m. Reszta należy do nas. W zupełności wystarcza:) Cały dom to 180,52 m powierzchni uzytkowej.

My mamy na dole dwustanowiskowy garaż, wiatrołap, przedpokój, salon połączony z jadalnią i otwarta kuchnią. Schody na poddasze zostały zmienione ze ślimaka na dwuzabiegowe. Pod schodami mała toaleta dla gości. Na poddaszu łazienka z wanną i prysznicem, sypialnia, dwa dziecięce pokoje i pokój gościnny badź jak kto woli czytelnia, lub pokój o innym przeznaczeniu.. zobaczymy co się z tego urodzi ;) I warty zaznaczenia niewielki stryszek na szpargały;) W garażu - kotłownia i małe pomieszczenie gospodarcze.

Na wakacje 2008 roku przygotowaliśmy teren pod budowę i postawiliśmy fundamenty

 mojabudowa.pl - blog budowlany

Ze względu na przeraźliwe upały trzeba było trochę popodlewać to i owo żeby słońce nie wyrządziło zbyt wielu szkód:/

mojabudowa.pl - blog budowlany

 Fundamenty postały sobie zimę i w maju 2009 roku zaczęliśmy stawiać ściany domku:)

Zależało nam na tym aby przed zimą zamknąć stan surowy. Udało się.

Tu już nasze keramzytowe ścianki:) Dlaczego keramzyt? Ano posiada bardzo dużą pojemność cieplną- zimną uniemożliwia wychładzanie, latem natomiast zbytnie ogrzewanie. Bardzo wysokie oraz bardzo niskie temperatury nie zmieniają właściwości keramzytu.

 • Nie wchłania wilgoci.
 • Nie przepuszcza hałasu. 
 • Stanowi bardzo dobry materiał drenażowy.
 • Posiada bardzo wysoką odporność ogniową- do temperatury 1100ºC nie traci swoich właściwości.
 • Jest odporny na działanie grzybów, pleśni, nie lubią go żywe stworzenia tj. gryzonie oraz owady. 
 • Posiada od maja 2004 roku certyfikat europejski CE oraz na polskim rynku przeszły badania ATEST.
 • Poza tym był polecany przez naszego majstra, który wybudował wcześniej dziesiątki domów z tego materiału i ludzie są z niego bardzo zadowoleni.

mojabudowa.pl - blog budowlany

Od strony tarasu mamy i naszego.

mojabudowa.pl - blog budowlany

Drzwi garażowe i wejście. Obok okno kuchenne:)

mojabudowa.pl - blog budowlany

Potem zalali strop:) Zdjęć niestety nie mam:( Mamy strop teriva :) 

Układanie takiego stropu:

 Strop Teriva jest żelbetowym stropem gęstożebrowym belkowo – pustakowym. Stropy te składają się z kratownicowych belek stropowych, pustaków betonów – keramzytowych i betonu układanego na budowie nie niższej niż B15.

teriva1

Strop Teriva charakteryzuje się :

 • lekkością
 • łatwością montażu – montaż ręczny przeprowadzany przez dwóch pracowników, nie wymagający deskowania ani ciężkiego sprzętu budowlanego,
 • dużą wytrzymałością i trwałością.

Pustaki keramzytobetonowe odznaczają się również:

 • wysoką wytrzymałością na obciążenia statyczne ( 2 KN ),
 • wysoką izolacyjnością cieplną,
 • wysoką izolacyjnościa akustyczną,
 • odpornością na działanie czynników chemicznych,
 • odpornością na działanie czynników atmosferycznych,

ponadto

 • pozbawione są związków palnych,
 • nie wykazują zdolności do barwienia i odbarwiania,nie utleniają się,
 • są wykonane z naturalnych składników – łatwopęczniejących glin wypalanych w piecach obrotowych,
 • są neutralne dla zdrowia człowieka.

Przeznaczenie

Dla obiektów budowlanych w których obciążenie zewnętrzne charakterystyczne stropu nie przekracza 3,6 kN/m2. Do montażu na budowie wystarcza dwóch pracowników. Stropy wykonuje się uproszczonym sposobem montażu, bez stosowania deskowania i ciężkiego sprzętu budowlanego.

Strop Teriva – dane techniczne wykorzystywane przy

Typy belek Teriva

 • TERIVA I – o długości belek 2,40 – 6,00 m
 • TERIVA NOVA – o długości belek 6,20 – 7,20 m

A tu już drewniana konstrukcja dachu:)

mojabudowa.pl - blog budowlany

I dalej widok samej konstrukcji stropu

mojabudowa.pl - blog budowlany

A tu z poddasza:)

mojabudowa.pl - blog budowlany

Przyszła kolej na dachówkę. Długo się nad nią zastanawialiśmy. W projekcie polecana jest dachówka ceramiczna karpiówka. Jednak jak zobaczyliśmy ceny a nasz dach to niczego sobie dach o powierzchni prawie 335,2m!!! to sie przeraziliśmy jeśli chodzi o koszty.

Na wakacje wybraliśmy się do Ustki. Jak to dobrze że właśnie tam ... Podczas kolejnego spaceru .. przyglądając się bacznie nowo powstałym domkom w tamtej okolicy natrafiliśmy na bardzo podobny do naszego dom .. okazało się że właściciel trochę go zmodyfikował. Podwyższył o dwa bloczki i zmienił właśnie dachówkę. Baliśmy się że nasze fale stracą na kształcie jak położymy jakąś esówkę .. ale nie! Wyglądało to naprawdę świetnie!.

Po konsultacjach z naszym masjtrem doszliśmy do wniosku, że również ją położymy. Tak też zrobiliśmy. WybraliŚmy ROBENA:) I oto efekt:) Dom od strony garażu, naszego wejścia i kuchni:) Na razie bez okien połaciowych. Zamknęliśmy cały dach na zimę.

mojabudowa.pl - blog budowlany

Od strony tarasów

mojabudowa.pl - blog budowlany

mojabudowa.pl - blog budowlany

I tak domek postał sobie czas jakiś .. dopóki nie nadszedł czas na wstawianie okien, drzwi i kładzenie NAJPIERW ( bo z ta kolejnościa to różnie bywa) instalacji wodnych i kanalizacyjnych potem cała elektryka (przewody telefoniczne i alarm)  i wentylacja.


1. Zaczynamy!

autor: edyskas blog budowlany - wyślij wiadomość Dodaj wpis do ulubionych »

Wprawdzie budowa zaczęła się dwa lata temu .. ale teraz czeka nas najgorsza robota! Choć inni uważają że najprzyjemniejsza;) WYKAŃCZANIE:) Jak wykończyć dom żeby nie zwariować i przedwcześnie nie urodzić? .. No właśnie. Najważniejsze jest chyba brak pośpiechu, przemyslane rozwiązania i dobry humor żeby nie wprowadzać kwaśnej atmosfery do nowego lokum;) 

Mrozy póki co trzymają, więc nie mamy możliwości aby zabrać się za kolejne prace ale to dobrze, bo mam kilka chwil na opisanie tego co działo się wcześniej i posegregowanie wszystkiego co jeszcze nas czeka :)

A jak wygląda dom po jego wykończeniu? Zdjęcie ze strony firmowej www.Archipelag.pl  ponieważ stamtąd mamy projekt budowlany.

mojabudowa.pl - blog budowlany

mojabudowa.pl - blog budowlany