Zgłoś naruszenie...
Wybierz jedną z poniższych opcji.
Ten komentarz dotyczy mnie lub znajomego:
atakuje mnie,
atakuje znajomego.
Komentarz dotyczy czegoś innego:
spam lub oszustwo,
propagowanie nienawiści,
przemoc lub krzywdzące zachowanie,
treść o charakterze erotycznym.
Napisz
PANEL

Marzenia stają się rzeczywistością ...

wpisy na blogu

7. Rynny GALECO

Blog:  edyskas
Data dodania: 2010-04-30
wyślij wiadomość

Po przejrzeniu propozycji różnych firm zdecydowaliśmy się na Galeco PVC.

Łączniki i odpływy mocowane są do deski doczołowej dzięki specjalnym uszom

Rozwiązanie polecane przez architektów i firmy wykonawcze. Jest wykonany z nieplastyfikowanego polichlorku winylu. Cechami charakterystycznymi dla tego materiału jest wysoka wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne, rozciąganie, zginanie oraz na odbarwienia. Dodatkowo systemy Galeco PVC odporny jest na korozję, działanie wielu kwasów, zasad i soli oraz innych związków rozpuszczalnych w wodzie deszczowej.

Jak w każdym systemie Galeco - rynny posiadają charakterystyczny kształt z wywinięciem brzegów do wewnątrz. Zaletą tego rozwiązania jest zabezpieczenie przed wychlapywaniem wody, nawet podczas obfitych opadów.

Odpływy przelotowe i łączniki rynien zostały zaopatrzone w specjalne uchwyty boczne, pozwalające na trwałe przymocowanie ich do deski czołowej. Sztywne przytwierdzenie tych elementów sprawia, że system rynnowy po zamontowaniu jest znacznie bardziej stabilny – jedynym elementem, który może się poruszać, np. pod wpływem zmian termicznych, jest rynna. Zapewnia to większą trwałość i w konsekwencji szczelność systemu Galeco PVC.

Najpierw montowane są haki, a dopiero po założeniu fartuchów nadrynnowych instalowane są same rynny. Takie rozwiązanie pozwala uniknąć zniszczenia rynien np. przez spadające dachówki

Łączniki wyposażono w uszczelki, co korzystnie wpływa na szczelność systemu.
Na łączniku rynny umieszczono linie montażowe z oznaczeniem temperatur. Wskazują one, do którego miejsca należy dosunąć rynnę w zależności od temperatury panującej w chwili montażu. Takie rozwiązanie ułatwia dokonanie prawidłowej instalacji gwarantującej szczelność orynnowania nawet przy dużych rozpiętościach temperatur.

Łączenie rynny z rurą spustową przy pomocy odpływu przelotowego, wyposażono w najnowocześniejszy system progów. Dzięki nim wylewająca się z rynny woda jest przez progi mechanicznie zatrzymywana i spływa naturalnie do rury spustowej.

System Galeco PVC wyposażony jest w specjalnie profilowane haki o dużej wytrzymałości na obciążenia. Wysoka wytrzymałość haków stabilizuje system, zwłaszcza w zimie przy zalegającym i osuwającym się z dachu śniegu.

Innowacyjny sposób instalacji to kolejna zaleta systemu Galeco PVC. Podczas montażu najpierw montuje się haki, a dopiero po założeniu fartuchów nadrynnowych, same rynny. Taka kolejność działań wpływa na sprawność i łatwość montażu, a także zapobiega uszkodzeniu elementów orynnowania w czasie kładzenia pokrycia dachowego – spadające podczas kładzenia pokrycia narzędzia i dachówki, nie mogą uszkodzić rynien.

Montaż Galeco PVC odbywa się na zatrzask. Nie jest zatem wymagany specjalistyczny sprzęt, choć zaleca się by montażu rynien dokonywała profesjonalna firma dekarska. 

System Galeco PVC dostępny jest w rozmiarach: 90, 110, 130, 150, 180 oraz następujących kolorach: białym, czarnym, miedzianym, ciemnobrązowym, ciemnoczerwonym, grafitowym, jasnym i ciemnym popielu. Wybraliśmy kolor ciemnobrązowy:)

I najważniejsze to cena, która jest  połowę mniejsza niż np Marley a wydaje nam się, że wcale nie gorszej jakości ale to pewnie wyjdzie w tak zwanym praniu;) 

    

6. Posadzki i tynki skończone!:) oraz Podbitka

Blog:  edyskas
Data dodania: 2010-04-26
wyślij wiadomość

 

Wraz z przypływem ciepełka na budowie ruszyła robota:) Jakiś czas temu skończyli posadzki a wczoraj tynki.

Dodatkowo zwieźli dzisiaj kubiki z podbitką:) Panowie mają zamiar skończyć malowanie i montowanie podbitki w tym tygodniu:) 

Serce się cieszy jak się widzi nawet minimalny postęp:)

Podbitka musi zostać zamontowana w taki sposób, by nie blokowała przepływu powietrza potrzebnego do wentylacji dachu. Niezachowanie tego warunku mogłoby szybko doprowadzić do zawilgocenia ocieplenia dachu i zwiększonych strat ciepła. Z kolei zawilgocenie ocieplenia zagroziłoby wkrótce także konstrukcji dachowej.

Dla zapewnienia wentylacji dachu niezbędne jest istnienie otworów wlotowych w okapie i wylotowych - w kalenicy. W dachu wykończonym podbitką zostawia się w tym celu szczeliny albo w samej podbitce montuje odpowiednią liczbę listew wentylacyjnych ze szczelinami.

Łączna powierzchnia otworów wentylacyjnych zależy od szczelności pokrycia dachowego i powinna wynosić:

- 0,2% powierzchni dachu - jeśli jest on kryty blachą lub gontami bitumicznymi;

- 0,02% powierzchni dachu - jeśli jest kryty dachówką ceramiczną albo cementową.

Ta różnica wymagań wynika z tego, że po- krycia z dachówek ceramicznych i cementowych - ze swej natury mniej szczelne - w pewnym stopniu same umożliwiają wentylację dachu.

Materiały na podbitkę

Panele z PVC. Mogą być gładkie lub o fakturze drewna, pełne lub perforowane (otwory w panelach perforowanych umożliwiają wentylację pod pokryciem dachowym). Dostępne są w kilku kolorach. Razem z nimi sprzedaje się elementy uzupełniające: listwy brzegowe, kątowe i łączące. Panele są barwione w masie, więc nie widać na nich zarysowań. Konserwacja to zmywanie wodą z detergentami.

Na podbitki można stosować panele profilowane jednowarstwowe lub komorowe elewacyjne; są sztywniejsze od paneli jednowarstwowych i nie wymagają tak gęstego mocowania.

Uwaga! Wszystkie materiały z PVC są wrażliwe na zmiany temperatury (rozszerzają się i kurczą), dlatego trzeba je montować w sposób umożliwiający swobodne ruchy termiczne. W przeciwnym razie mogłyby się wypaczyć.

Szalówka drewniana, z desek grubości 12-15 mm i szerokości 9-12 cm. Drewno można pomalować bejcą barwiącą na wybrany kolor i przed zamontowaniem polakierować. Do zamaskowania krawędzi potrzebne będą ćwierćwałki lub kątowniki drewniane. Konserwacja takiej podbitki polega na jej ponownym malowaniu.

Do czego mocować podbitkę

Podbitkę można mocować zarówno wzdłuż, jak też w poprzek okapu. Częściej spotyka się podbitkę układaną w poprzek. Układanie wzdłuż stosuje się przede wszystkim wtedy, gdy okap jest bardzo wąski, tzn. wystaje nie więcej niż 30 cm poza ściany budynku.

Podbitkę można montować do wystających końców krokwi lub na dodatkowym ruszcie.

Do krokwi. Elementy tak mocowanej podbitki ustawione są pochyło - równolegle do połaci dachowej. W ten sposób mocuje się zazwyczaj podbitkę z drewna. Takie wykończenie nadaje się szczególnie do bardzo spadzistych dachów z daleko wysuniętymi okapami. Zamocowanie podbitki poziomo mogłoby tam bowiem kolidować na przykład z oknami oraz nadawać dachowi zbyt ciężki wygląd.

Listwy montażowe przybija się prostopadle do krokwi - tuż przy ścianie oraz przy desce okapowej. Jeśli odległość między nimi przekracza dopuszczalny rozstaw zamocowania dla wybranego rodzaju pokrycia, konieczne jest przybicie dodatkowej łaty - w środku rozpiętości okapu.

Na ruszcie. Na ruszt używa się łat o przekroju 3×4 cm lub 4×5 cm, z dobrze wysuszonego drewna; powinno się je zaimpregnować preparatem grzybo- i owadobójczym. Ruszt trzeba zamontować tak, żeby było możliwe uzyskanie równej płaszczyzny podbitki. Ewentualne nierówności koryguje się podkładkami wsuwanymi pod łaty.

Ruszt montuje się po ociepleniu i otynkowaniu domu. Jeśli był ocieplany systemem BSO (bezspoinowy system ocieplenia - to nowa nazwa popularnej metody lekkiej mokrej), wtedy łatę montażową trzeba zamocować do muru za pomocą długich kołków rozporowych (do tzw. szybkiego montażu), które przejdą przez ocieplenie i zagłębią się co najmniej 5 cm w warstwie nośnej ściany.

Układanie podbitki

Podbitke drewniana przybija się pojedynczymi gwoździami do łat montażowych w środku ich szerokości. Estetyczne wykończenie krawędzi przy ścianie oraz desce okapowej wymaga przybicia listew kątowych albo o przekroju ćwierćwałka.

Oświetlenie pod okapem

Aby zainstalować w podbitce punkty świetlne, w trakcie montażu podbitki należy rozprowadzić pod nią przewody elektryczne, a następnie wyciąć otwory pod oprawy oświetleniowe. W podbitce można montować oprawy na żarówki zwykłe i halogenowe. Ich moc nie powinna jednak przekraczać 60 W, aby nie powodowały zbytniego nagrzewania się podbitki.

Tutaj jeszcze złożone w domu ... impregnowane i malowane ale za tydzien mam nadzieję ujrzeć ją na dachu;) 


mojabudowa.pl - blog budowlany

mojabudowa.pl - blog budowlany

mojabudowa.pl - blog budowlany

mojabudowa.pl - blog budowlany

POSADZKI ... jak dupcia niemowlaczka;)

mojabudowa.pl - blog budowlany

mojabudowa.pl - blog budowlany

 

 

edyskas
ranga - mojabudowa.pl lider
Wyślij wiadomość do autora OBSERWUJ BLOGA
statystyki bloga
Odwiedzin bloga: 1099835
Komentarzy: 13540
Obserwują: 268
On-line: 9
Wpisów: 796 Galeria zdjęć: 1682
Projekt SANDRA
BUDYNEK- dom wolno stojący , parterowy z poddaszem bez piwnicy
TECHNOLOGIA - murowana
MIEJSCE BUDOWY - kurzy gaj
ETAP BUDOWY - VII - Wykończenia
ARCHIWUM WPISÓW
2013 sierpień
2013 lipiec
2013 czerwiec
2011 grudzień
2011 listopad
2011 październik
2011 wrzesień
2011 sierpień
2011 lipiec
2011 czerwiec
2011 maj
2011 kwiecień
2011 marzec
2011 luty
2011 styczeń
2010 grudzień
2010 listopad
2010 październik
2010 wrzesień
2010 sierpień
2010 lipiec
2010 czerwiec
2010 maj
2010 kwiecień
2010 luty
2010 styczeń

mojabudowa.pl - puchar
I nagroda w konkursie na Budowlany Blog Roku 2010
OBECNIE NA BLOGU
1 niezalogowany użytkownik